
Як вибрати настінну плитку для кухні?
При розробці дизайну кухні у більшості варіантів рішення оформлення стін та фартуха використовується настінна плитка. Купуючи продукцію від Fiera Ceramica, ви можете бути впевнені в її чудовій якості, а різноманітність моделей і кольорів допоможе підібрати матеріал для будь-якого інтер’єрного рішення.

На які параметри необхідно звернути увагу
Вибираючи плитку для стін кухні в першу чергу звертають увагу на такі моменти:
- тип поверхні – глянсова, матова або рельєфна;
- розмір плиток;
- технічні характеристики (наявність захисного покриття та ін.).
У більшості випадків плиткою викладають стіни кухні в робочих зонах або так званому “фартуху” – вздовж робочого столу, плити та мийки. Це місця потенційно підвищеного забруднення і впливу високих температур і вологості, тому плитка повинна легко очищатися і мати підвищену вологостійкість і вогнестійкість. Купуючи матеріал, зверніть увагу на показник зносостійкості, у міжнародній класифікації це маркування PEI, у російській – А або АА
Розмір плиток залежить від загальної площі кухні та передбачуваної схеми укладання. Універсальним рішенням буде придбання матеріалу розміром 10*10. Таке рішення візуально збільшить простір у невеликій кухні, відмінно підійде для будь-якої схеми укладання та вимагатиме меншої кількості обрізки. Якщо важлива висока швидкість робіт, можна звернути увагу на варіанти, що імітують стандартний розмір, тобто плитку 20*20 або 30*30 з прорізами по поверхні.
Перед придбанням керамічної плитки у Харкові заздалегідь визначтеся з кольором та кількістю матеріалу. В багатьох колекціях до однотонних елементів виробник додає вставки з рельєфним малюнком, які можуть зіграти роль оригінальних декоративних елементів.


Світлий матеріал візуально розширить простір, крім того, на ньому менше видно пошкодження та сколи, що з’являються в процесі тривалої експлуатації. При покупці матеріалу до розрахункової кількості додають від 5 до 15% відсотків – чим складніше ймовірний спосіб укладання, тим більше плитки необхідно взяти з поправкою на можливий брак.
