
Види керамічної плитки
Облицювання стін та підлоги – завдання не з легких. Адже матеріал повинен бути не лише міцним, та й відповідати дизайну інтер’єру, мати естетичний вигляд. Добре зарекомендувала себе плитка з кераміки. Купити керамічну плитку у Харкові не складе труднощів, проте, щоб зробити правильний вибір, потрібно знати, які різновиди плитки бувають.

Критерії класифікації та типи плитки з кераміки
Облицювальний матеріал з кераміки відрізняється за способом виготовлення, якісним складом та експлуатаційними особливостями.
За технологією виробництва розрізняють:
- фаянс. Це світлий матеріал із додаванням білої глини, виготовляють методом подвійного випалу та покривають зовнішній бік глазур’ю.
- клінкер. Плитка одинарного обпалу із щільною дрібнопористою структурою різних кольорів. Лицевий бік може бути покритий глазур’ю, а може ні.
- майоліку. Виробляють із червоної глини, покривають глазур’ю, на яку ще в сирому вигляді наносять малюнок.
- котто. Матеріал, що виготовляється методом екструзії з поодиноким обпалом, без глазурування, після спецобробки на його поверхні утворюються тверді нерівності. Щільність плитки зростає.
- коттофорте. Отримують шляхом подвійного обпалу з різних сортів глини з покриттям із непрозорої глазурі.
- монокоттура. виготовляється з червоної чи білої глини. Обпалюється один раз, стійка до низьких температур.
- водостійкий грес (червоний з відповідної глини або порчелланато – зі світлої) – спресована плитка без глазурування.

За складом вона може бути:
- керамічною;
- керамогранітною;
- клінкерною (спресована та піддана обпалу за високої температури глина).
За експлуатаційними характеристиками ділиться на 5 класів: від найтендітнішої (яка підійде для стін) до найбільш міцної (якою облицьовують підлогу, у тому числі і зовні). Також може відрізнятися за ступенем поглинання вологи (від 0 до 5% підійде для укладання в санвузлах), морозостійкості.
Шукаєте якісну плитку для облицювання? Fiera Ceramica пропонує широкий асортимент за доступною ціною.